FAQ

Proč jsou nosítka Bobek® "3D nosítka "?

Nosítka Bobek jsou jedinečná tím, že součástí nosítka je trojrozměrný sedák Hipseat, na kterém je děťátko podsazené vždy ve správné pozici tak, aby mu nevisely nožičky.

 

Čím jsou nosítka Bobek® jiná?

Nosítka Bobek® představují nový způsob nošení dětí. Unikátní 3D sedák absorbuje váhu děťátka, takže budete cítit podstatně menší tlak na zádech a ramenou, což vám umožní nosit vaše děťátko déle bez vynaložení větší námahy.

Nosítka jsou navržená tak, aby minimalizovala příčinu bolesti zad  při držení dítěte, kdy máme tendenci držet děti tím, že odpočíváme dítě na našem boku, čím způsobujeme zakřivení naší páteře. Díky jedinečnému designu nosítka Bobek® se váha dítěte rovnoměrně rozloží na sedák, nikoliv boky,  což vám umožňuje držení páteře ve správné poloze - čím chráníte vaše záda. 

 

Jak poskytuje nosítko správnou pozici pro vývoj kyčlí?

Pojmy jako je "M pozice" a "od kolínka ke kolínku" jsou zavádějící, když se zaměřují na kolena, nikoliv na polohu stehenní kosti. Ohnisko správného polohování kyčlí by mělo být na udržování stehen podepřených na úrovni kyčelního kloubu tak, aby hlavice stehenní kosti (femur) zůstala uvnitř kyčelního pouzdra (kloubní jamky).  

3D sedák zajišťuje, že stehna dítěte jsou plně podepřena, nohy jsou ohnuté v kolínkách a roztažené v kyčlích (abdukčně-flekční poloha) po celou dobu ve všech 6 nosných pozicích. Tato poloha zajištuje správný kontakt kloubní hlavice s jamkou, který je pro vývoj kloubu naprosto nezbytný. Je nemožné, nosit své dítě nesprávně. 

 

Člověk je bezprostředně po narození fyziologicky nezralý, kostra novorozence je v některých částech tvořena chrupavčitým modelem a pro optimální vývoj kyčelního kloubu je flektovaná pozice tím nejvýhodnějším řešením. Hlavice kosti stehenní zajišťuje optimální nastavení vůči kyčelní jamce, jsou-li nožky abdukované a flektované okolo 90°a více. Svaly působí centrálně přes hlavici femuru do pánve a vzniká tlak, který podporuje osifikaci a dotvarování (Fetweis, 2004).

 

Můžu děťátko nosit v nosítku Bobek® čelem dopředu ?

Ano. Sedák zajišťuje, že nohy dítěte jsou vždy ve správné pozici pro zdravý vývoj kyčlí, takže je bezpečné nosit v nosítku Bobek® čelem dopředu.

 

Budou nohy dítěte viset?

Ne, 3D sedák podpírá nohy dítěte v úrovni kyčlí, takže je nemožné, aby nohy visely v některé z 6 možných pozic dítěte v nosítku. 

 

Jsou nosítka Bobek® jednoduchá na použití?
Velmi jednoduchá! Nosítko nasadíte za několik vteřin – obepnete kolem pasu, popruhy přetáhnete přes ramena a na zádech zapnete přezku pro větší bezpečnost a pohodlí.

 

Od jakého věku se nosítko může používat?

Nosítka Bobek® doporučujeme pro děti, které se dokážou sami posadit - zhruba od 6 měsíců do 3 let (do maximální váhy 20kg).
***Věkové kategorie jsou pouze orientační - záleží na psychomotorickém vývoji dítěte

 

Od kdy lze nosit v nosítku na zádech?

Nošení na zádech v nosítku Bobek®  doporučujeme přibližně od 12 měsíců věku dítěte. Tato poloha je ideální pro těžší děti.

***Věkové kategorie jsou pouze orientační - záleží na psychomotorickém vývoji dítěte

 

Je nosítko Bobek® bezpečné pro moje dítě?

Bobek® splňuje požadavky Evropské normy EN 13209:2:2005 a jeho design odpovídá nejnáročnějším požadavkům na bezpečné nošení.

Vyrobeno z přírodních materiálů, barveno šetrnými netoxickými barvami.

 

K čemu slouží kapuce u nosítka?

Integrovaná kapuce (srolovaná v přední kapsičce) podpírá hlavičku děťátka během spánku a chrání jej před sluncem a větrem. Její velikost lze upravit v závislosti na růstu dítěte. Ze strany rodičů se jedná o oblíbenou funkci nosítka.

 

Jak funguje odnímatelný zadní panel?

Nosítko Bobek® ma odnímatelný zadní panel, který chrání a udržuje vaše dítě teplé v chladnějším počasí.  Panel se dá odejmout pro použití  nosítka v horkých letních dnech. Síťový materiál (Honeycomb design) vytváří izolační vzduchovou mezeru a tím efektivně reguluje teplotu dítěte.

 

Kolik pozicí nošení umožňuje nosítko?

Bobek® umožňuje nošení děťátka v 6 různých  pozicích.

 

 

Nenašli jste odpověď na otázku? Pošlete nám e-mail na adresu info@babybobek.cz a náš tým Vám rád zodpoví vaše otázky.